Dit hebben we voor je gevonden
Samen koken en eten
Samen koken of eten kan ook een oplossing zijn als u niet meer goed zelf kunt koken. U kunt hulp vragen aan mensen uit uw omgeving of vrijwilligers. Of eens aanschuiven bij een buurtrestaurant.
Samen koken
Kunt u niet alles meer zelf, dan kan er misschien af en toe een vriend, familielid of buur komen helpen bij het koken. Diegene kan de dingen overnemen die u niet meer kunt. Bijvoorbeeld de aardappels schillen of lang staan bij het fornuis.
Wilt u ook nieuwe mensen ontmoeten? Dan kunt u misschien meedoen aan een kookactiviteit bij het wijkcentrum of de wijkvereniging.
Iemand vragen voor u te koken
Misschien kent u wel iemand die af en toe voor u wil koken. Dat kan ook van tevoren. U kunt het eten dan in de koelkast of vriezer bewaren en het zelf opwarmen.
Het kan zijn dat u voor een langere tijd moeite heeft om zelf te koken. Bijvoorbeeld omdat u twee weken moet herstellen van een operatie. De website Rondje Koken is dan een handige manier om hulp te organiseren.
Bij Rondje Koken kookt een groep mensen om beurten voor iemand die dat zelf even niet kan. Zo hoeft u zelf even niets te regelen. U kunt buren, vrienden of familie uitnodigen via de website Rondje Koken.
Samen eten met buurtgenoten
Op steeds meer plekken kunnen buurtgenoten met elkaar eten. Dit heet dan bijvoorbeeld eetpunt of buurtrestaurant. Voor een klein bedrag schuift u aan bij uw buurtgenoten en krijgt u een warme maaltijd. Vaak is het in het buurtcentrum, verzorgingshuis of ouderencentrum.
U kunt ook eens in de agenda kijken wat voor eetactiviteiten er georganiseerd worden.
Vrijwillige kok vinden
Kent u zelf niemand die u kan helpen met koken? Dan kunt u misschien een vrijwilliger vinden die dit leuk vindt. U kunt zoeken via een vrijwilligersorganisatie, de buurtvereniging, de kerk, de moskee of een briefje in de supermarkt. Of op een website voor vrijwillige hulp.
Hulp vragen
Misschien vindt u het lastig om anderen om hulp te vragen. Of juist om hulp te accepteren. Bedenk dan dat de meeste mensen graag helpen. Voelt u zich bezwaard? Dan kunt u ook kijken of u iets terug kunt doen. Lees meer tips bij Durf te vragen.
Links
Hulpaanbod
BoodschappenPlusBus of Plusbus
Samen eten
7429AL Colmschate
7415BP Deventer
7437BE Bathmen
7411AC Deventer
7431BA Diepenveen
7411JT Deventer
7437AE Bathmen
Vrijwillige thuishulp
7415CL Deventer
7415CL Deventer
7437AE Bathmen
Agenda
Samen eten
7422MS Deventer
7417TA Deventer
7417WM Deventer
7425GX Deventer
7411JT Deventer
7422MS Deventer
7425GX Deventer
7423EM Deventer
7411LE Deventer
7422MS Deventer
7425GX Deventer